ДИК: За Маврово-Ростуше и за Центар Жупа Собранието пак ќе треба да распише локални избори


Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии
3 копии

Изборниот тек на гласачкото место 0543 во Дебар, каде се прегласуваше и за градоначалник и за советници има многу повисока излезност споредно со првиот круг од ...
| | веќе видена | слични

Во Пробиштип на 46-те избирачки места до 17 часот своето право на глас го искористиле 63,91 проценти од гласачите. Претседателот на ОИК-Пробиштип, Јорданчо ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски попладнево на прес-конференција соопшти дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК0284 БА кој ...
сите 504 | | | веќе видена

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 537 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 424 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 216 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 263 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

До 250.000 лева (125.000 евра) отштета ќе треба да исплати Бугарија за починатите во автобуската несреќа на автопатот „Струма“, доколку се докаже дека условите ...
сите 246 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 169 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска го прими Алекса Бечиќ, претседател на Собранието на Црна Гора. На средбата беше изразено задоволство од развојот на ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ДИК: За Маврово-Ростуше и за Центар Жупа Собранието пак ќе треба да распише локални избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: