ЗА КИСЕЛА ВОДА ИМА ПРИГОВОРИ: Во Пласница втор круг, соопштено каде ќе се гласа, а каде се сигурни победите


Избрани се градоначалници во 32 општини, а според конечните резултати 21 градоначалник има ВМРО-ДПМНЕ, девет уште во првиот круг ги доби СДСМ, а два се на ДУИ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Западна Македонија сѐ уште не излегла на гласање. Гостивар, Струга, Врапчиште, Боговиње, Теарце, Желино, Брвеница имаат зилезност под 20 отсто. Се двои Вевчани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гласањето на Локалните избори во Охрид и во Дебрца се одвива тековно, без проблеми и во демократска атмосфера. Според информациите од ОИК, на територијата на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Во Општина Ресен до 13 часот гласале 3.771 лице или 23,04 проценти од 16.378 лица регистрирани во Избирачкиот список, информира претседателот на Општинската ...
| | веќе видена | слични

Kако тече гласањето на вториот круг од локалните избори на истокот? Во Пробиштип излезноста е 25,68 проценти, а право да гласаат според податоците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива, Африм Гаши на денешната прес-конференција изјави дека кога бил помлад формирал бенд кој се викал „Празни џебови“. На прашање што ќе ...
сите 645 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 416 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 287 | | | веќе видена

Речиси 120 луѓе биле позитивни на тестот за Ковид-19 по посетата на норвешки ресторан каде што се одржал деловен настан кој се претворил во жариште на ...
сите 405 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗА КИСЕЛА ВОДА ИМА ПРИГОВОРИ: Во Пласница втор круг, соопштено каде ќе се гласа, а каде се сигурни победите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: