СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија


2 копии

Педесет и четири пациенти со Ковид-19 во Црна Гора се во животна опасност, соопштија од Клиничкиот центар на Црна Гора. Вкупната бројка на хоспирализирни таму ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Венко Филипче се смее на митинзите на СДСМ, но бројките на починати од КОВИД-19 во Македонија воопшто не се за смеење. Вчера е срушен уште еден неславен ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бројот на починати од корона во Македонија ја надмина бројката 7 илјади. Поточно последната статистика на Министерството за здравство вели дека починати се ...
| | веќе видена | слични

На светската мапа на починати Македонија се искачи на високо трето место по смртност. Или има 3.366 починати на милион жители. Пред Македонија се Перу и Босна ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со ковид-19 и понатаму е сериозна и загрижувачка. Смртноста во нашата земја, иако е во благ пад, се уште е на многу високо ниво. Всушност, според ...
| | веќе видена | слични
7 копии

– Од појавата на делта варијантата на коронавирусот, бројот на заразени кај помладите луѓе расте, а со тоа и бројот на сериозно болни, што доведува до ...
| | веќе видена | слични

Жална е информацијата за 22-годишното момче кое почина од ковид 19.Пред се според информациите тоа не било вакцинирано и тоа укажува на фактот дека од 10 ...
| | веќе видена | слични

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Градот нема надлежност за регулирање на сообраќај, МВР да си ја врши професионално својата работа, се истакнува во реакцијата од Град Скопје на вечерашното ...
сите 53 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Хрватскиот институт за јавно здравје денеска објави дека сите контакти на заразените со омикрон-варијантата на коронавирус одат во 14-дневен карантин, без ...
сите 580 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИМУЛАЦИЈА: Како се зголемуваше бројот на смртни случаи во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: