ВМРО-ДПМНЕ: Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен


„Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен. Насекаде во светот после поголема трагедија или несреќа која се случува ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Зоран Заев во вечерашното гостување на телевизија Алсат беше прашан дали сега, кога има и три други нови обвиненија, се уште верува дека можеби е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Зоран Заев во интервју за ТВ Алсат на новинарското прашање за борбата против корупцијата истакна дека има огромна разлика помеѓу принципите ...
| | веќе видена | слични

Една недела молк од собранискиот спикер Талат Џафери за тоа дали ќе ја прекине паузата на парламентот за да свика итна седница за разрешување на министерот ...
| | веќе видена | слични

Итна седница за рарзешување на Венко Филиче и Илир Хасани, најверојатно нема да има. Иако собранискиот спикер Талат Џафери официјално се уште не се изјаснил за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната своја посета на Битола одговарајќи на новинарско прашања во однос на тоа дали очекува Собранието ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Либерално демократската партија која е коалиционен партнер на СДСМ очекува премиерот Зоран Заев да ги информира сите коалициски партнери за договорот со ...
сите 593 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 356 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Во Романија цела влада си даде оставка, а Филипче за 14 жртви вели кабелот е виновен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: