Растот на цената на плинот закана за затворање на одредени бизниси

6 копии

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров ги советувал Европејците почесто да ги слушаат обраќањата на рускиот претседател Владимир Путин, кога ...
| | веќе видена | слични

Во Европа почна да кружи сеништето за енергетската криза! По короната, пристигна нов невидлив противник, кој затропа на вратите на некои земји, заканувајќи се ...
| | веќе видена | слични

Годишните трошоци во нафтениот сектор (истражување, дупчење и производство) мора да се зголемат за дури 54% или до 542 милијарди американски долари, ако ...
| | веќе видена | слични

Цените на нафтата се искачија на повеќегодишен максимум откако групата зад највлијателните производители одлучи да не го зголеми производството, пишува CNBC. ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Транзицијата кон еколошки извори на енергија може да ја доведе Европа до енергетска катастрофа оваа зима, пишува „Форбс“. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 368 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 653 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 363 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 584 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 509 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 272 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 252 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Растот на цената на плинот закана за затворање на одредени бизниси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: