Генерали Инвестментс: Банките остануваат како заштита од инфлација, особено ако инфлацијата ги надмине очекувањата

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот инвестициски ветеран, Џереми Грантам го вклучи алармот поради „надуениот балон“ кога е во прашање американскиот пазар на акции, жалејќи се на ...
| | веќе видена | слични

Повлекувањето од 150 милијарди долари ја претвори швајцарската берза во една од најлошите во светот овој месец. Индексот на швајцарскиот пазар падна за 6,3 ...
| | веќе видена | слични

Четворица шефови на водечките светски централни банки предупредија дека „тесните грла“ во снабдувањето најверојатно ќе траат подолго од очекуваното и може да ...
| | веќе видена | слични

Инфлацијата во Еврозоната достигна 3 проценти во август и се очекува да се зголеми дополнително во наредните месеци. Половина од вкупната инфлација во ...
| | веќе видена | слични

Портфолио менаџерите во Генерали Инвестментс составија резиме за тековните случувања кои влијаат врз пазарот на капитал и актуелни совети за инвеститорите. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 2 минути Новата германска влада ќе наследи економија која бележи брз раст на активноста во последните месеци, покажа денешниот извештај на ...
| | веќе видена | слични

„Економијата најверојатно ќе порасне посилно во третиот квартал отколку во пролетта како целина“, наведува Бундесбанката во месечниот извештај за септември. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 457 | | | веќе видена

Претседателот на НСДП, Тито Петковски, смета дека врз резултатот на локалните избори влијаела апстиненцијата на поддржувачите и симпатизерите на СДСМ, кои не ...
сите 263 | | | веќе видена

Четириесетина авиони и стотина автобуси со иселеници Албанци се очекува да пристигнат в петок и в сабота во Македонија, за на 31 октомври, во вториот круг од ...
сите 248 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 229 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 329 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во неверојатна форма оваа сезона која ја демонстрираше и на Олд Трафорд каде му даде три гола на Манчестер јунајтед. Англија Досега во ...
сите 165 | | | веќе видена

За жителите на населбите Видобишта, Бараки, Илинден и Радојца Новичиќ-Црногорци гарантираме проекти за светла иднина, најавуваат од ВМРО-ДПМНЕ Охрид. Во ...
сите 47 | | | веќе видена

Две лица од струшкото село Велешта и тројца вевчанци утрово физички се пресметале во близина на Струга. Причина за тепачката била нетрпеливост во сообраќајот.– ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Банките остануваат како заштита од инфлација, особено ако инфлацијата ги надмине очекувањата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: