Бундесбанк очекува висока инфлација и следната година

4 копии

Раководството на шведскиот производител на автомобили Волво планира до крајот на годината да котира на Стокхолмската берза. Демонстрирајќи дека ги следи ...
| | веќе видена | слични

Прекините во производството во фабриките за автомобили ширум светот, поради недостигот од микрочипови и други електронски компоненти, оставаат сé поголеми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кинескиот гигант Евергранде, кој пропаѓа, ќе продаде половина од својот удел во единицата за управување со средства на Хопсон за повеќе од пет милијарди ...
| | веќе видена | слични

Една од најголемите градежни компании во Кина, групацијата Евергранд, престана да тргува со своите акции на берзата во Хонг Конг, се наведува во соопштението ...
| | веќе видена | слични

Застојот во испораката на возилата како прва видлива последица од глобалниот проблем со недостиг на микрочипови не го заобиколи македонскиот пазар.Рокот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Колку пати Заев тврдеше дека ја разбрал пораката, за на крај да излаже за да краде? Заев тврдеше дека ја разбрал пораката во 2019 година, кога доби и метла во ...
сите 383 | | | веќе видена

Со фотографија на која е самиот со вкрстени раце, лидерот на ДУИ Али Ахмети ги повика Албанците од дијаспората да дојдат на 31 октомври и да гласаат за нивниот ...
сите 470 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин вели дека е во тажен и во шок откако на сетот на неговиот нов филм „Р’ѓа“ случајно ја уби снимателката Халина Хачинс, а го рани режисерот ...
сите 103 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски, одговарајќи на новинарско прашање поврзано со оставката на членот на историската комисија со Бугарија и ...
сите 194 | | | веќе видена

Европската комисија во најновиот извештај за напредокот на Северна Македонија нотира дека земјата е делумно подготвена во делот на слободното движење на ...
сите 172 | | | веќе видена

СДСМ најави поддршка на ДУИ секаде освен во Тетово и Желино, ВМРО – ДПМНЕ пак стои зад Алијанса и Алтернатива и официјално од денеска и зад Димитриевски во ...
сите 240 | | | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Охрид од ВМРО-ДПМНЕ, д-р Кирил Пецаков, најави дека доколку тој биде избран за да го води градот, охриѓани сами ќе одлучуваат за ...
сите 34 | | | веќе видена

Никола ГРУЕВСКИ Денес е 23. Октомври, празник кој од 2007 година се слави како ден на македонската револуционерна борба, денот кога е основана македонската ...
сите 134 | | | веќе видена

Независниот кандидат за градоначалник на општина Куманово Максим Димитриевски, во вчерашното гостување во дебатната емисија на МТВ истакна дека позади неговата ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бундесбанк очекува висока инфлација и следната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: