Дали е време Европа да го предводи економското закрепнување?


Економиите на Западен Балкан се меѓу најтешко погодените од ширењето на делта-варијантата во третиот квартал од 2021 година, при што бројот на новозаразени со ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Светската трговска организација (СТО) ги зголеми прогнозите за раст на глобалната трговија со стоки за оваа и следната година, но предупреди за нерамномерно ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Ерата на банкарите кои доминираат во банкарството заврши, а „виновникот“ за ова е подемот на развивачите на софтвер, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застојот во испораката на возилата како прва видлива последица од глобалниот проблем со недостиг на микрочипови не го заобиколи македонскиот пазар.Рокот на ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Костал, Виктор Мизо во денешното гостување во Утрински брифинг ги анализира економските трендови во државава. -Видовме дека во првиот квартал од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури 83 отсто од починатите од Ковид-19 не биле вакцинирани, покажува последната статистика. Исто така, 79 отсто од хоспитализираните не се вакцинирани, како и ...
сите 380 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 464 | | | веќе видена

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 307 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

„Ако водечките политички, а не само политички структури во Северна Македонија, не го сменат нивното однесување во билатералните односи, не можат да го ...
сите 463 | | | веќе видена

Заштитните мерки против ковид-19 како дезинфекција на раце, носење заштитна маска и одржувањето дистанца задолжително ќе треба да се почитуваат и за време на ...
сите 238 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали е време Европа да го предводи економското закрепнување?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: