Новата германска влада ќе наследи солидна економија, вели извештајот на Бундесбанката

Време зa читање: 2 минути Новата германска влада ќе наследи економија која бележи брз раст на активноста во последните месеци, покажа денешниот извештај на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Формирање на силен фронт помеѓу образовните институции, граѓанскиот сектор и ИКТ индустријата со цел поддршка на напорите на јавните институции и приватниот ...
| | веќе видена | слични

Формиран е Совет за дигитална трансформација во рамки на германскиот институт Хајделберг, а активностите ќе бидат фокусирани на пренесување европски исксуства ...
| | веќе видена | слични

Институтот за добро управување и евро-атлантски перспективи (ИДУЕП) потпиша Меморандум за соработка со Хајделберг институтот, чија основа е формирање силен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германската влада предводена од Социјалдемократската партија (СДП) има можност да го зголеми вниманието на меѓународната заедница кон проблемите со корупцијата ...
| | веќе видена | слични

Новиот германски канцелар, без разлика дали ќе биде господинот Олаф Шолц од СПД или господинот Армин Лашет од ЦДУ/ЦСУ нема уште веднаш да ја има истата ...
| | веќе видена | слични

Германската влада предводена од Социјалдемократите (СПД) треба да биде подготвена да ја преземе функцијата до крајот на годината.Тоа го рече високиот ...
| | веќе видена | слични

Германија и Европа се подготвуваат за ерата по Ангела Меркел. Идната сојузна влада брзо ќе мора да се концентрира на тоа да ги сузбие илибералните тенденции во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 503 | | | веќе видена

Вистина е дека повикот за обедунување што го упати лидерот на СДСМ до „другарите и другарките“ ги обедини, но го обедини „другарите и другарките“ надвор од ...
сите 433 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 402 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата германска влада ќе наследи солидна економија, вели извештајот на Бундесбанката

Од:
До кого (е-маил):
Порака: