Беќаровски: Да не бевме тврдоглави Балканци со 37% вакцинирани ќе имавме помалку гробови и расплакани семејства


Бројот на починати во Македонија од ковид-19 надмина 6.437. Ако оваа бројка не Ви изгледа страшно, замислете за само една и пол година да ни ги снема Крушево и ...
| | веќе видена | слични

Ова се најновите приближни пресметки за ефективноста на вакцините против заразување и смртен исход (оваа втората се однесува само на постарите од 60 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Математичките пресметки на Дејан Трајковски, кој до сега прилично прецизно излегуваше со одредени статистики за пандемијата, покажуваат дека бројот на загубени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа потенцира дека е штета што од Министерството за здравство не даваат повеќе информации за бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вакцините се одлично решение за излез од кризата со коронавирусот и мене навистина не ми е јасно зошто народот не прифаќа да се вакцинира, рече д-р Александар ...
| | веќе видена | слични

Штета што од Министерството за здравство не даваат повеќе информации за бројот на починати, вакцинирани и невакцинирани, особено според староста, за да можеме ...
| | веќе видена | слични

Вакцините се одлично решение за излез од кризата, зошто народот не ги прифаќа – не ми е јасно, изјави во Студио 10 на ТВ24 д-р Александар Петличковски, ...
| | веќе видена | слични

„Без никакви пресметки, постои една едноставна логика поради што знаеме дека прележаноста, заедно со вакцинираноста, не се доволни. При дадено R0 летоска ...
| | веќе видена | слични

Д-р Александар Петличковски од Институт за имунибиологија во емисијата „Студио 10“ на ТВ24 оцени дека вакцините функционираат одлично во намалување на шансите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од политичката ...
сите 241 | | | веќе видена

Се гледа крајот на изборната кампања. Острата реторика на партиите продолжи и по првиот изборен круг, а не изостануваат ниту пак ветувањата за подобар живот. ...
сите 266 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 69 | | | веќе видена

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење од Пустец, Панди Јани уште еднаш ги повика сите Македонци и воопшто сите граѓани во Македонија, со право ...
сите 174 | | | веќе видена

Интегрален текст од изјава на Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ:Денеска сме овде во Кочани да поразговараме со жителите на општина Кочани, а од она ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беќаровски: Да не бевме тврдоглави Балканци со 37% вакцинирани ќе имавме помалку гробови и расплакани семејства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: