ПРОФ ТРАЈКОВСКИ: Кај нас е проблем нискиот опфат со вакцинација кај средната генерација


Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид анализа потенцира дека е штета што од Министерството за здравство не даваат повеќе информации за бројот на ...
| | веќе видена | слични

Професор Дејан Трајковски во својата најнова ковид-анализа констатира дека овој бран на новозаразени веќе е завршен во Гостивар, но дека нови случаи допрва ќе ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професор Дејан Трајковски во својата најнова кови-анализа констатира дека поголем опфат со вакцинација нужно не значи помала инциденца на заразување. -Ова го ...
| | веќе видена | слични

Кратово има најмногу заболени од Ковид-19 според бројката на жители, а во истовреме градот е ниско на листата по вакцинирани лица со барем една доза, ако се ...
| | веќе видена | слични

Ја разгледуваме врската помеѓу 14-дневната инциденца на новозаразување и опфатот со вакцинација по градови. Иако пресметковно се добива извесен коефициент на ...
| | веќе видена | слични

Ова се најновите приближни пресметки за ефективноста на вакцините против заразување и смртен исход (оваа втората се однесува само на постарите од 60 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Математичките пресметки на Дејан Трајковски, кој до сега прилично прецизно излегуваше со одредени статистики за пандемијата, покажуваат дека бројот на загубени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Професорот Дејан Трајковски алармираше на високата позиција на нашата земја според смртноста од коронавирусот. Тој вели дека, вчера, Македонија се искачи на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога ќе го слушнете Заев, Венко или некој друг министер да ви рече дека со ковид-болниците го избегнавме италијанското сценарио, кажете му дека Италија не е ни ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добрососедските односи се суштински дел од процесот на европска интеграција на Македонија и придонесуваат за стабилност, помирување и клима погодна за решавање ...
сите 383 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 117 | | | веќе видена

Оставката на историчарот Ванчо Ѓоргиев дополнително ќе ја ископмлицира работата на мешовитата комисија, особено поради тоа што доаѓа во деликатен момент среде ...
сите 194 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 564 | | | веќе видена

„Скопје стагнира, обвиено е во сивило и е премногу загадено. Проблемите во Скопје можат да се решат со ефикасни и брзи решенија. За реализација на проектите од ...
сите 324 | | | веќе видена

За власта, а особено за Заев ова е последната сламка за спасот. И не е незаслужено затоа што народот е против него. Тоа е последица на многу разочарувања и ...
сите 148 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска по повод 23-ти Октомври – Денот на Македонската револуционерна борба пред охриѓани потенцираше дека новата ...
сите 194 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОФ ТРАЈКОВСКИ: Кај нас е проблем нискиот опфат со вакцинација кај средната генерација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: