Македонија прва во Европа, четврта во светот по бројот на починати минатата недела

Скопје, Тетово и Куманово се градовите во кои има најмногу активни случаи на заразени со корона вирус. Бројките на надлежните покажуваат пад на новозаразени, ...
| | веќе видена | слични
7 копии
14 копии

Додека фокусот останува цврсто фиксиран на „Ковид-19“, втора здравствена криза тивко се појавува во Британија. Од почетокот на јули, имаше илјадници вишок ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Социјалдемократскиот Сојуз на Македонија на денешната граѓанска трибина ‘‘Најдоброто за мојата општина ‘‘ пред арачиновци вети дека развојот ...
сите 379 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 201 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ изјави дека сега кога се обезбедени пари за закрепнување на економијата по кризата со корона пандемијата , владата нема да ...
сите 71 | | | веќе видена

Претседателот на партијата и кандидат за градоначалник на Тетово, Билал Касами посочи дека Движење Беса има проекти и планови за сите проблеми со кои се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија прва во Европа, четврта во светот по бројот на починати минатата недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: