13 починати од Ковид-19, уште 112 болни од 1.726 тестови

21 копии

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во Македонија од почетокот на епидемијата изнесува 192.654 бројката на оздравени пациенти е 174.148, на починати ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 15 починати од ковид-19, од кои 3 се пријавени дополнително со датум на смрт од 29.09.2021 до 03.10.2021, и нови 185 позитивни 1.876 тестирања, се ...
| | веќе видена | слични

Според последниот извештај на Институтот за јавно здравје-Скопје, во земјава, во текот на изминатите 24 часа починале 12 лица и тоа 5 починати лица од Скопје ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 266 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 783 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 267 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 починати од Ковид-19, уште 112 болни од 1.726 тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: