Каков е договорот за ски-центарот Попова Шапка – Брезовица!

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците што ги аналираше порталот Пари во соработка со БизнисМрежа.мк, за првите 10 компании по големина на приход кои се во сопственост на бугарска фирма, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Време зa читање: 2 минути По најавата за два нови директни лета на руската авионска компанија „НОРДВИНД” со кои се поврзаа Москва и Санкт Петербург со Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Проблемите во државното здравство им ги наполнија џебовите на приватните лаборатории, кои заработуваат астрономски профити наплатувајќи им ги на граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Ударот на кризата врз автомобилската индустрија е повеќекратен. Најпрво започна со изолирањето и работењето од дома кога на удар беше побарувачката за нови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најновите податоци за епидемијата од Ковид-19 во Белгија покажуваат раст на новите случаи, епидемиолозите предвидуваат влошување на состојбата со падот на ...
сите 288 | | | веќе видена

Двајцата македонски фудбалери, Езѓан Алиоски и Кире Ристевски, заедно со голманот Столе Димитриевски, синоќа на арената „Тоше Проески“ во Скопје, го одбележаа ...
сите 353 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на вечерашниот предизборен митинг во Свети Николе упати повик до разочараните гласачи и тие кои досега ги ...
сите 452 | | | веќе видена

Премиерот, Зоран Заев, денеска го прими алтернативниот министер за надворешни работи на Грција задолжен за европски прашања, Милтиадис Варвициотис, кој е во ...
сите 215 | | | веќе видена

Имавме визија да градиме соживот и еднаква грижа за секој граѓанин на државата не ги делиме граѓаните по ниту една основа, а Куманово е пример каде се гради ...
сите 416 | | | веќе видена

На фудбалското Светско првенство (СП) во 2022 година во Катар директно ќе се пласираат 10-те победници во квалификациските групи од Европа, а прва се пласира ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каков е договорот за ски-центарот Попова Шапка – Брезовица!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: