[Став] Отворен Балкан – Отскочна даска или замена за ЕУ?


5 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи оствари средба со претседателката на Европскиот економски социјален комитет – ЕЕСК, Криста Швенг, на која меѓу ...
| | веќе видена | слични

Не стивнува интересот во јавноста, за тоа какви думи во Македонија донесоа високите европски гости, комесарот за порширување на ЕУ Оливер Вархеји и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На прашањето упатено од бугарската пратеничка Екатерина Захариева за мерките што ги презема Македонија за справување со случаите на дискриминација и говор на ...
| | веќе видена | слични

Грчкиот премиер Киријакос Мицотакис категорично застанува зад Македнија во однос на  бугарската блокада за почеток на преговорите за членство во Европската ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашната објава на агенцијата „Ројтерс“ ноторно е дека Европската Унија не се согласува со гаранции за членство на земјите од Балканот во Унијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 263 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од КОВИД-19 и за спречување на ширењето на пандемијата, Владата денеска донесе одлука за ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Отворен Балкан – Отскочна даска или замена за ЕУ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: