Македонски бермудски триаголник


2 копии

„Според нашата сегашна анализа, 73 проценти од пациентите кои починале од Ковид-19 имале најмалку две хронични болести. Ова бара еден детален скрининг на ...
| | веќе видена | слични

Здравствени работници, граѓани над 60 години и тешко болни се првите кои веќе од наредната недела ќе може да ја добијат „бустер“ дозата на „Фајзер“. Наредниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе се воведат брзи антигенски тестови во училиштата. Според него, најголем дел од младите коронавирусот го ...
| | веќе видена | слични

Во наредниот период ќе се прави скрининг на состојбата со ковид-19 во училиштата за што учениците ќе се тестираат со брзи антигенски тестови, најави денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска претседателот на СДСМ Зоран Заев заедно со кандидатот за градоначалник Ферат Асан и носителката на листата за советници Нежмие Саитова се обрати пред ...
сите 430 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со вицепремиерот задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд ...
сите 206 | | | веќе видена

Природен чекор е Западниот Балкан да биде дел од Европската Унија, која пак мора да покаже повеќе ентузијазам за процесот на проширување. Ако Европа сака ...
сите 201 | | | веќе видена

Сакам да се обратам до земјоделците, до работниот народ на Македонија , луѓето кои заслужуваат многу повеќе почит и повеќе поддршка од Македонија. Не и ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонски бермудски триаголник

Од:
До кого (е-маил):
Порака: