Годинава за шест месеци згаснале 5.022 фирми, лани за цела година 6.214

Во првото полугодие од годинава згаснале 5.022 фирми, додека за сите 12 месеци од минатата година, бројот на згаснатите фирми бил 6.214. Ова го објави порталот ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 6.802 тестирањa, а регистрирани ...
| | веќе видена | слични
13 копии
3 копии

Министерството за здравство пријави 15 починати лица во изминатово деноноќие како последица на коронавирусот. По 3 починати лица се од Скопје (37г, 43г и 49г), ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во земјата деновиве постојано се зголемува бројот на заболени и починати од Ковид-19. Така, вчера се регистрирани нови 999 случаи, починати се 14, а оздравеле ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Научниците ни велат дека можеме да направиме сè што можеме додека не дознаеме повеќе за карактеристиките на омикрон. Да се ​​подготвиме за најлошото, ...
сите 615 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 502 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 125 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Годинава за шест месеци згаснале 5.022 фирми, лани за цела година 6.214

Од:
До кого (е-маил):
Порака: