Илон Маск повторно интервенира-ќе се зголеми ли сега вредноста на биткоинот?

Криптовалутите, вклучувајќи го и биткоинот, се намалуваат во последно време. Биткоинот падна речиси за 50% од 14 април, кога достигна рекордно ниво од над ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Биткоинот продолжува да расте. Утрово, неговата вредност достигна 46.167 долари, што е зголемување за околу 2 отсто во последните 24 часа. Втората најпопуларна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерите кои ја направија една од најголемите кражби на криптовалути во историјата, вратиле повеќе од третина од украдените речиси 600 милиони американски ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од една третина од 613 милиони долари во криптовалута кои се украдени од финансиската платформа Поли-нетворк, се вратени. Хакерот наведе дека тоа го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хакерите кои се одговорни за најголемиот грабеж на криптовалути во историјата, веќе вратија пола од украдените 600 милиони американски долари, вчера изјавија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Платформата објавила на Твитер информации за грабежот, наведувајќи ги деталите за дигиталните паричници на кои се префрлени парите, според нивните тврдења, и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тивкото мнозинство одбра и неговиот избор громогласно одекна, власта во Охрид доби жестока изборна шлаканица од охриѓани затоа што им е доста од изневерени ...
сите 891 | | | веќе видена

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски оцени дека изборите во однос на првиот круг се успешни. Тој изјави дека излезноста на ...
сите 643 | | | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 197 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Илон Маск повторно интервенира-ќе се зголеми ли сега вредноста на биткоинот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: