Повеќе вести како оваа (25)

Криптовалутите, вклучувајќи го и биткоинот, се намалуваат во последно време. Биткоинот падна речиси за 50% од 14 април, кога достигна рекордно ниво од над ...
сите 24 | | | веќе видена

Во последните денови, некои аналитичари предвидуваа дека ако работите не се променат во блиска иднина, цената на биткоинот може да падне на 21.000 долари. ...
| | веќе видена | слични

Тим Дрејпер, милијардер со биткоин и и инвеститор кој е од постарите инвеститор и во Тесла, реагираше на постапката на Илон Маск, кој неодамна додаде на својот ...
| | веќе видена | слични

Најстарата и најпозната криптовалута во светот - биткоин, забележа мало зголемување од околу 1 процент во последните 24 часа. Цената на оваа дигитална монета ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Среде шпекулациите за време на викендот дека Тесла можеби ги продал своите биткоини, извршниот директор Елон Маск појасни дека ...
| | веќе видена | слични

Криптовалутата биткоин е на речиси најниско ниво во однос изминатите два месеца, додека доужкоин забележа скок за една 20 отсто по твитовите на извршниот ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини како средство за плаќање кога „копањето“ на нив ќе помалку ќе ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини како средство за плаќање кога „копањето“ на нив ќе помалку ќе ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот се зголеми синоќа за скоро 10 проценти откако извршниот директор на Тесла, Елон Маск објави дека овој производител на електрични возила ...
| | веќе видена | слични

Главниот и извршен директор на Тесла, Илон Маск објави дека отсега во САД ќе може да се купуваат автомобилите на оваа компанија и со криптовалутите Биткоин. ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот на 21 октомври достигна досегашен максимум од 66 илјади долари. Со тоа, вредноста на криптовалутата годинава се зголеми за 100 отсто, со ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот, најпознатата криптовалута се тргува по цена од 32.193 долари денеска, а во последните 24 часа е забележан раст од 4,2 проценти. Растот доаѓа по ...
| | веќе видена | слични

Се проценува дека Tesla во јануари со 1,5 милијарди долари од сопствените резерви купила околу 48.000 биткоини, кога цената на таа криптовалута била од 20 до ...
| | веќе видена | слични

Уште повеќе ...