Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

6 копии

Во текот на изминатото деноноќие, во периодот од 07.00 часот на 11.08.2021 до 07.00 часот денеска (12.08.2021) во активностите за гаснење и превенирање на ...
| | веќе видена | слични

Полициски службеници од СВР-Тетово во периодот од 8 до 11 август извршиле проверка на лица на кои им е издадено решение за изолација и позитивни со Ковид-19 на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
4 копии

Секторот за внатрешни работи (СВР Битола) – ОВР Прилеп до прилепското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против лице од Прилеп поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 157 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Модуларните болници се безбедни и градени согласно стандардите. Тие се истиот тип како и насекаде во светот. Тие спасија илјадници животи и во моментот во нив ...
сите 128 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 272 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

Од:
До кого (е-маил):
Порака: