За влез во ресторан или музеј Италија бара вакцинација или негативен тест: Протести против новите мерки

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Германската биотехнолошка компанија „БиоНТек“ денеска соопшти дека нејзините приходи се удвоиле во вториот квартал благодарение на продажбата на вакцината ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Кај 14 Израелци е дијагностициран ковид-19 и покрај тоа што примиле трета доза од вакцината против коронавирусот, покажуваат податоците на Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во Израел има 14 луѓе кои се заразиле со ковид и по примањето на трета доза вакцина против ковид. Ограничените податоци не се доволни за да се извлечат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќето луѓе кои ја примиле третата доза на вакцината на компанијата „Фајзер“ против Ковид-19 покажале нуспојави слични или помали отколку по примањето на ...
| | веќе видена | слични

Повеќето луѓе кои ја примиле третата доза на вакцина против коронавирус од компанијата „Фајзер“/„Бајонтек“, доживеале несакани ефекти слични или помали отколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 272 | | | веќе видена

Според сознанијата со кои располагам, се чини дека фингерајката околу оставката поради морални причини од страна на Министерот Венко Филипче ќе биде неговата ...
сите 142 | | | веќе видена

Холандската министерка за одбрана Анк Бијлевелд најави дека ќе поднесе оставка поради начинот на кој се справила со евакуацијата на бегалците од Авганистан ...
сите 128 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 140 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За влез во ресторан или музеј Италија бара вакцинација или негативен тест: Протести против новите мерки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: