Колку е добро да си Бионтек

Време зa читање: 4 минути Градежната компанија ДГ Бетон АД Скопје во периодот јануари-јуни 2021 година остварила вкупни консолидирани приходи во износ од ...
| | веќе видена | слични

Поранешни гувернери посочуваат дека во светот, особено во развиените земји, веќе има соработка меѓу банките и компаниите, каде што банките и сами подготвуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжувањето на пандемијата со Ковид-19 значително ја зголеми стапката на смртност во Албанија, па така Институтот за статистика, ИНСТАТ, соопшти дека само ...
| | веќе видена | слични

Фантастичен раст на цените на недвижнините во последниот период, а годинава продолжува трендот и на зголемен интерес за купување. Податоците Кварталниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целиот банкарски сектор го завршил првото полугодие со нето добивка од 74,2 милиони евра, а првото полугодие од минатата година вкупната нето добивка била 44,5 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за транспорт и врски најостро ги демантира сите шпекулации што ги објавуваат одредени медиуми, а со кои сакаат да предизвикаат чувство на ...
сите 328 | | | веќе видена

Портпаролката на главниот обвинител во Бугарија Сијка Милева за Сител потврди дека е пронајдено 45-то тело. Таа вели дека телото не било забележано при првиот ...
сите 430 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски смета дека органите на СДСМ вечер на седниците на Централниот и Извршниот одбор ќе одлучуваат како понатаму ќе ...
сите 172 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 115 | | | веќе видена

Помалку од пет проценти од граѓаните имаат можност за реинфекција во првите четири до пет месеци од прележувањето на корона вирусот.Но, како одминува времето ...
сите 250 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку е добро да си Бионтек

Од:
До кого (е-маил):
Порака: