Џамбаски СЕ ЖАЛИ ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕЗОЛУЦИЈА

17 копии

Вложивме многу време и напори да воспоставиме прагматичен дијалог на сите нивоа меѓу Бугарија и Македонија и да постигнеме договори што ќе бидат прифатени во ...
| | веќе видена | слични

Ова го најави бугарскиот технички министер за надворешни работи Светлан Стоев во интервју за софиски “24 часа”. Според него Бугарија во изминатите два месеци ...
| | веќе видена | слични

Ќе се формира ли новата бугарска влада и каква ќе биде нејзината позиција кон Република Северна Македонија? За ова прашање интересот е огромен и во Скопје, и ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот технички министер за надворешни работи Светлан Стоев во интервју за софиски „24 часа“ истакна дека Бугарија вложила многу напори за воспоставување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали мандатарот знае со кого Северна Македонија го потпишала Преспанскиот договор – гласат дел од коментарите во бугарската јавност. Ќе се формира ли новата ...
| | веќе видена | слични

Желбата да се продолжи со лагите, манипулациите и антибугарската основа врз која се гради модерниот македонски идентитет ги обединува владејачката и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лицата кои боледуваат од карицном имаат солиден имунолошки одговор на вакцините против Ковид-19, а при тоа немаат повеќе нус појави во однос на општата ...
сите 568 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Пожарникари со едно возило на Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје вечерва интервенирале во кругот на поранешната фабрика за мебел „Треска“, ...
сите 61 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 198 | | | веќе видена

Во организација на Собранието на Република Унгарија, денеска се одржа Десеттиот состанок на претседатели на парламенти на земјите од Југоисточна Европа ...
сите 103 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 41 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џамбаски СЕ ЖАЛИ ВО ЕУ ЗА МАКЕДОНСКАТА РЕЗОЛУЦИЈА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: