Резолуцијата нов предизвик меѓу Скопје и Софија

7 копии
2 копии

Најголемата партија во 46. Народно собрание на Бугарија „Има таков народ“ ќе им се спротивстави на сите, изјави Филип Станев, коментирајќи ја одлуката со која ...
| | веќе видена | слични

За жал, не само министерот за надворешни работи Бујар Османи, туку и другите претставници на македонската влада бараат изговор во Бугарија за одложување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците во Народното собрание на Бугарија, од втор обид, денеска ја донесоа одлуката дека не успеа обидот за формирање влада на Пламен Николов од партијата ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на редовниот состанок на привремената бугарска Влада, премиерот Стефан Јанев ја коментираше сложената ситуација во земјата. Јанев, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за неуспешната постапка за формирање влада на Пламен Николов од партијата „Има таков народ“ (ИТН) е донесена од втор обид од страна на бугарските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Резолуцијата нов предизвик меѓу Скопје и Софија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: