Интервју со претседателот на државата Стево Пендаровски

4 копии

„Пред нас се сериозни чекори и ако сакаме да го отвориме прозорот кон иднината, мораме да ја затвориме вратата на минатото, бидејќи ќе дува промаја на ...
| | веќе видена | слични

Веќе сме во петта година на нова политичка структура и не може повеќе изговор да биде „времето на Груевски“ смета претседателот Стево Пендаровски.Тој тоа го ...
| | веќе видена | слични

Во однос на битката против корупцијата и криминалот исвоевидното релативизирање на премиерот Зоран Заев, претседателот Стево Пендаровски, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 185 | | | веќе видена

Модуларната болница во Тетово била градена според меѓународните и домашните стандарди, a планот за заштита од пожари требало да го изработи и спроведе ...
сите 508 | | | веќе видена

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја ...
сите 203 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Филипче на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање посочи дека денеска сите служби работат на разговори со директорите на институциите ...
сите 151 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска ја оцени како шокантна изјавата на премиерот Зоран Заев за бришење на „бугарскиот фашистички окупатор“ од ...
сите 221 | | | веќе видена

Портпаролот на Европската Комисија, Ерик Мамер, потврди дека претседателката Урсула фон дер Лајен идната недела во Скопје ќе разговара и за спорот со Бугарија, ...
сите 182 | | | веќе видена

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Интервју со претседателот на државата Стево Пендаровски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: