Нови 54 случаи на коронавирус, нема починати лица


7 копии

Бројот на хоспитализирани и заразени со Ковид-19 во Тетово секојдневно ресте. Координаторот на Ковид – центарот при КЛиничката болница во Тетово др. Гзим ...
| | веќе видена | слични

Регионот на Гостивар е меѓу првите периодов по број на новозаразени со коронавирус. Денес беа потврдени дури 43 нови случаи. Нагло порасна и бројот на пациенти ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Секојдневното зголемување на бројот на хоспитализирани и заразени со Ковид-19 во Тетово е основа да се смета дека веќе регионот е во четвртиот бран на ...
| | веќе видена | слични

167 граѓани кои примиле две дози заболеле од Ковид, 11 од нив хоспитализирани. Се уште е доминантна британската варијанта на вирусот, но поради брзото ширење ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство информира дека заклучно со 5 август, од 416.614 лица вакцинирани со две дози на вакцина против Ковид 19, 167 лица се заразиле 14 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на учеството на 76. Генерално собрание на Обединетите нации, во Њујорк се сретна со Генералниот секретар на ...
сите 171 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 60 | | | веќе видена

Филипче на денешната прес-конференција во одговор на новинарско прашање посочи дека денеска сите служби работат на разговори со директорите на институциите ...
сите 151 | | | веќе видена

Портпаролот на Европската Комисија, Ерик Мамер, потврди дека претседателката Урсула фон дер Лајен идната недела во Скопје ќе разговара и за спорот со Бугарија, ...
сите 178 | | | веќе видена

Во три штипски училишта има локална трансмисија на коронавирусот, денеска за МИА потврди директорката на Центарот за јавно здравје-Штип, Марија Димитрова. ...
сите 298 | | | веќе видена

„Власта на СДСМ и ДУИ на секаков начин сакаат да ја забошотат трагедијата во тетовската модуларна болница во која живи изгореа 14 пациенти и да ја дефокусираат ...
сите 372 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски истакна дека Шилегов и Весковски веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови 54 случаи на коронавирус, нема починати лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: