Во Израел за првпат по четири месеци има повеќе од 2.000 заразени со Ковид за еден ден

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите Арапски Емирати од вчера им се придружија на Германија, Израел и Обединетото Кралство со воведување упатства со кои се препорачува трета доза на ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) повикала на мораториум на третата доза вакцина против коронавирусот, бидејќи бројни сиромашни држави се уште чекаат на ...
| | веќе видена | слични

"Поради недостаток на вакцини во земјите со ниски приходи, вакцинирани се 1,5 лица на 100 жители. Суспендирањето на третата доза до крајот на септември ќе ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација повика на мораториум за воведување на дополнителни дози на вакцините против Ковид-19 до крајот на септември. „Додека стотици ...
| | веќе видена | слични

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена

Триесет и петгодишна скопјанка лажно се преставувала како медицинска сестра и попишувач и ограбувала домови и постари граѓани во општина Гази Баба. Основното ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Израел за првпат по четири месеци има повеќе од 2.000 заразени со Ковид за еден ден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: