СЗО бара итно запирање на третата доза вакцина, се додека не се вакцинираат и посиромашните земји

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е земја со најмногу вакцинирано население во Европа, а како две најголеми причини се наведуваат големата доверба која ја имаат жителите во вакцините, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
12 копии

Кина доставила 770 милиони дози вакцини против Ковид-19 на повеќе од 100 земји и меѓународни организации. Вакцините беа дадени на повеќе начини, вклучително и ...
| | веќе видена | слични

Вакцините беа дадени на повеќе начини, вклучително и донации, извоз и заедничко производство, кои ги користеа стотици милиони луѓе ширум светот, изјави за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

СЗО ги повика 20-те најмоќни лидери во светот да ја поништат срамната глобална нерамнотежа во пристапот до вакцини против Ковид-19.Брус Ајлвард, канадски ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика светските лидери со моќ да ја поништат „срамната“ глобална нееднаквост во пристапот до вакцините за ...
| | веќе видена | слични

„Веројатно има дваесет луѓе во светот кои се клучни за справување со проблемот на неправдата“, рече Брус Ајлвард од СЗО. "Тие водат големи компании кои се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО бара итно запирање на третата доза вакцина, се додека не се вакцинираат и посиромашните земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: