Ќе плаќаме ли повисоки сметки за струја ?!


Намаленото ДДВ за струја стапи во сила. Законските измени влегоа во службен весник. Граѓаните за месец јули ќе добијат фактури во кои ќе биде пресметано и ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Од СДСМ ги усвои измените и дополнувањата на законот за додадена вредност, со што ддвто за електрична енергија се намалува од 18 на 5 отсто, бидејки со тоа ќе ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Два дена реакции во јавноста за изјавата на коалициската пратеничка на Заев, Морачанин, дека цената на струјата требало да биде поскапа. Заев никаде го нема да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ е целосно посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои овозможуваат подобрување на квалитетот на животот на сите граѓани во државата. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ е целосно посветена на интересите на граѓаните и носи решенија кои овозможуваат подобрување на квалитетот на животот на сите граѓани во државата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Oд ВМРО-ДПМНЕ се разочарани поради тоа што премиерот Зоран Заев, како што велат, со никаква изјава не посочил дали се согласува дека народот треба да плаќа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Блокадата во Собранието не да беше успешна туку беше повеќе од тоа, бидејќи видовте како заврши минатата работна недела,а за сметка на тоа пак оваа недела ...
сите 506 | | | веќе видена

Лидерот на самопрогласената Народна Република Доњецк, Денис Пушилин изјави дека судот ќе одлучува за судбината на украинските војници кои се предале во ...
сите 315 | | | веќе видена

Потрошувачките цени во Европската унија во април се зголемиле за 8,1 отсто на годишно ниво од 7,8 отсто во март, покажуваат денешните конечни податоци на ...
сите 147 | | | веќе видена

Граѓаните на Северна Кореја добија насоки како да се заштитат од ковид-19 кои би го зачудиле секој стручњак. Им се советува да пијат чај и да го исплакнат ...
сите 179 | | | веќе видена

Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе плаќаме ли повисоки сметки за струја ?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: