Правда за штедачи: Дали некој знае кога Багкоп ќе го врати кредитот од 1,2 милиони евра од Еуростандард банка

Дали јавниот обвинител го прашал Мустафа Деари од фирмата Багкоп кога ќе го врати долгот од 1,25 милиони евра кон Еуростандард банка преку работата од само ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот и еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка Трифун Костовски во соопштение за јавноста, со цел како што пишува, да биде информирана ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Трифун Костовски преку соопштение ја информира јавноста за начинот на кој се води постапката против него, поврзана со стечајот на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Почитувани читатели, Сметам дека јавноста треба да биде информирана за начинот на кој се води постапката против мене, поврзана со стечајот на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во деведесетите години, пирамидалните штедилници прибираа пари од штедачите со кои делеа атрактивни камати (за собирање нови клиенти), а вишокот си го делеа ...
| | веќе видена | слични

Стечајот во „Саитис“ – Битола по неколку години конечно на агендата на правосудните органи Деновиве во фокусот на битолската јавност е случајот со текстилната ...
| | веќе видена | слични

Во својата најнова колумна бизнисменот Трифун Костовски зборува за случајот со пропаднатата Еуростандард банка при што потенцира состојба на симбиоза меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Време зa читање: 3 минути Веќе неколку месеци објавуваме фирми должници кои се сега веќе во стечај, некои од нив затворени или пред затворање, презадолжени и ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Правда за штедачи: Дали некој знае кога Багкоп ќе го врати кредитот од 1,2 милиони евра од Еуростандард банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: