Костовски: “Симбиоза” меѓу Народна Банка и моќен играч во банкарскиот бизнис

Во својата најнова колумна бизнисменот Трифун Костовски зборува за случајот со пропаднатата Еуростандард банка при што потенцира состојба на симбиоза меѓу ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави Цветан Бунтески, претставник на Иницијативниот одбор на поранешните вработени во „Еурокомпозит", Владата на 20 април донесе одлуки за два ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„При пропаѓање на банка, како што тоа се случи со Еуростандард банка, правните лица ги губат веднаш сите пари кои ги имаат на сметки во банката, тековни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бизнисменот и еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка Трифун Костовски во соопштение за јавноста, со цел како што пишува, да биде информирана ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот Трифун Костовски преку соопштение ја информира јавноста за начинот на кој се води постапката против него, поврзана со стечајот на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Почитувани читатели, Сметам дека јавноста треба да биде информирана за начинот на кој се води постапката против мене, поврзана со стечајот на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Во деведесетите години, пирамидалните штедилници прибираа пари од штедачите со кои делеа атрактивни камати (за собирање нови клиенти), а вишокот си го делеа ...
| | веќе видена | слични

Стечајот во „Саитис“ – Битола по неколку години конечно на агендата на правосудните органи Деновиве во фокусот на битолската јавност е случајот со текстилната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 361 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 164 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Нивото на вечерашната дебата покажа дека не сме сите исти. А, коалицијата која ја имаме со господинот Села и Гаши, за која Заев изрече безброј навреди, ќе го ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костовски: “Симбиоза” меѓу Народна Банка и моќен играч во банкарскиот бизнис

Од:
До кого (е-маил):
Порака: