Полицијата се реши за „лажен стечај“ и „несовесно работење“, како ќе пресуди судот?

Стечајот во „Саитис“ – Битола по неколку години конечно на агендата на правосудните органи Деновиве во фокусот на битолската јавност е случајот со текстилната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата уште на 20 април донесе одлуки за прилепската наменска фабрика и последен загубар „Еурокомпозит“, но нема ништо решено, реагираа на прес-конфекренција ...
| | веќе видена | слични

Како што изјави Цветан Бунтески, претставник на Иницијативниот одбор на поранешните вработени во „Еурокомпозит", Владата на 20 април донесе одлуки за два ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Стоте поранешни работници на штипската фабрика за чевли АД „Баргала“ денеска во регионалната канцеларија на Сојузот на синдикатите на Македонија (ССМ) се ...
| | веќе видена | слични

„Бројот на отпуштени текстилни работнички до крајот на 2020-та беше некаде 7.000. а, за прекршување на работнички права водиме месечна и годишна евиденција и ...
| | веќе видена | слични

Светиниколската текстилна фабрика „Мода“ отпушти 50 работници, а останатите 460 се испратени дома на принуден одмор. Работа нема , вели директорот на „Мода“, ...
| | веќе видена | слични

И во првиот, и во вториот случај, работодавачите вршат класична злоупотреба на Законот за работни односи, кој им овозможува за овие злодела да ја заобиколат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата се реши за „лажен стечај“ и „несовесно работење“, како ќе пресуди судот?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: