Бектеши: Убеден сум дека годинава струјата нема да поскапи


3 копии

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука, со која сметките за електрична енергија на универзалниот снабдувач ЕВН ХОМЕ ...
| | веќе видена | слични

Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ, на денешната прес-конференција го осуди ВМРО-ДПМНЕ дека најголемата опозициска партија одбила да гласа за ...
| | веќе видена | слични

Струјата поскапува за 12,3 проценти, но сметките на граѓаните остануваат непроменети поради одлуката за намалување на ДДВ за струја. Од Регулаторна не сакаа да ...
| | веќе видена | слични

Порталот Pari.com.mk во соработка со БизнисМрежа.мк ги анализираше финансиските резултати на креаторите на цената за домаќинствата. Минатогодишните финансиски ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Пратениците на опозициската партија на денешната собраниска седница не гласаа за усвојување на потребата од скратена постапка при носењето на измените и ...
| | веќе видена | слични

Со ценовна еквилибристика - намален ддв повисоки трошоци за компаниите - цената на струјата остана речиси иста. Регулаторната комисија за енергетика донесе ...
| | веќе видена | слични

ЕВН Хоме од 1 јули ќе пресметува за 12,36 отсто повисока цена на потрошениот киловатчас електрична енергија кај домаќинствата. Ова го предвидува Регулаторната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 107 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 514 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 119 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 399 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 185 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Убеден сум дека годинава струјата нема да поскапи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: