Европската Комисија подготвува истрага за рекламниот бизнис на Google

Рускиот претседател Владимир Путин денеска потпиша декрет со кој на големите социјални мрежи како Фејсбук, Јутуб и Твитер им дава до знаење дека мораат да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Британскиот регулатор за конкуренција на пазарот денеска отвори официјална истрага за да утврди дали компаниите „Амазон“ и „Гугл“ презеле доволно мерки за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Социјалната мрежа до сега јавно вети а и спроведе искоренување на секоја ваква активност, меѓутоа исклучиво од „странско“ (не-американско) потекло. Иако до ...
| | веќе видена | слични

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 440 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Европската Комисија подготвува истрага за рекламниот бизнис на Google

Од:
До кого (е-маил):
Порака: