ЕК потпиша договор со Модерна за нови 150 милиони вакцини

Претседателот на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, во писмото до премиерот. Албин Курти од Косово истакна дека е потребно што е можно поскоро да се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Хрватска очекува да стане членка на еврозоната на почетокот на 2023 година и дотогаш има намера да ги исполни сите потребни критериуми. Тоа го изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Европската унија (ЕУ) има цел да се бори против рецесијата предизвикана од пандемијата со корона вирусот и тоа со помош на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕК потпиша договор со Модерна за нови 150 милиони вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: