Владата го укина полицискиот час, од утре дозволени свадби со повеќе гости и настани до 1.000 луѓе

Владата на Република Северна Македонија на денешната 79-та седница ги прифати препораките на Комисијата за заразни болести донесе неколку одлуки поврзани со ...
| | веќе видена | слични
21 копии

Владата на вчерашната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет од 100% на сите ...
| | веќе видена | слични

Скопје, 23. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Укината мерката за ограничен број на патници во сите превозни средства. Владата на последната седница ја прифати препораката ...
| | веќе видена | слични
15 копии
3 копии
2 копии

На предлог на Агенцијата за млади и спорт, на денешната владина седница е разгледана и усвоена и Информацијата за проектот „Дигитализирање на Европската ...
| | веќе видена | слични

Тие имаат обврска превозниците одговорно да ги спроведуваат и контролираат мерките за лична заштита заради превенција предвидени со протоколот за организирање ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе oдлука за одобрување на буџетски средства за исплати на финансиската поддршка за регистрираните превозници за меѓународен линиски и/или слободен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата го укина полицискиот час, од утре дозволени свадби со повеќе гости и настани до 1.000 луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: