Дозволен превоз на патници со максимален капацитет за сите превозни средства

Скопје, 23. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Укината мерката за ограничен број на патници во сите превозни средства. Владата на последната седница ја прифати препораката ...
| | веќе видена | слични

Затворената жичарница го намалува интересот на скопјани за Водно, особено за Милениумски крст. Драган Жуличек кој работи како трговец на Средно Водно вели ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Од денеска скопскиот и охридскиот аеродром се отворени за влез на сите лица. Согласно Одлуката на Владата за изменување на Одлуката за превентивни препораки, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на вчерашната седница ја прифати препораката на Комисијата за заразни болести да се одобри превоз на патници со максимален капацитет од 100% на сите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Оставката секогаш билa и ќе биде чин на одговорност. Одбивањето на оставки во владата после еден таков трагичен настан како во Тетово само значи две работи: ...
сите 431 | | | веќе видена

Блерим Ахмети, еден од организаторите на протестот во Тетово, од вчера штрајкува со глад во истражниот затвор „Скопје“, каде што се наоѓа во ...
сите 192 | | | веќе видена

Моралната одговорност за трагедијата во Тетово е испорачана од страна на директорот на болницата, економскиот директор, како и заменикот министер и министерот, ...
сите 186 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 70 | | | веќе видена

За време на корона пандемијата, а и за целиот негов мандат Венко Филипче покажа само едно, дека и во криминалот, и во одморите и забавите е со Зоран и Вице ...
сите 210 | | | веќе видена

Северна Македонија е на врвот во Европа по бројот на смртни случаи. „Замислете за една и пол година да ги снема Крушево и Вевчани - токму жртви зеде ковидот“, ...
сите 338 | | | веќе видена

„Венко Филипче да имаше барем грам доблест досега ќе поднесеше неотповиклива оставка за трагедијата во Тетово со 14 загинати пациенти. Но овој човек ниту има ...
сите 161 | | | веќе видена

Мминистерот за надворешни работи на новата црногорска влада, Ѓорѓе Радуловиќ. потврди дека Црна Гора нема да учествува во проектот „Отворен Балкан“, што го ...
сите 437 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дозволен превоз на патници со максимален капацитет за сите превозни средства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: