Пандев одбележа две децении во репрезентацијата со првиот гол на Македонија на Европските првенства

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Русија доживеа тежок пораз од Данска на „Паркен“, пораз кој значеше крај на настапот на Европското првенство. Русите влегоа на овој дуел со ...
| | веќе видена | слични

Данска води на полувреме против Русија со 1:0 со гол на младиот Микел Крог Дамсгард. Крилниот напаѓач реализираше на прекрасен начин со шут од околу 20-тина ...
| | веќе видена | слични

ФУДБАЛ – ИГОР АНГЕЛОВСКИ ПРЕД ДЕНЕШНИОТ МЕЧ МАКЕДОНИЈА – ХОЛАНДИЈА НА ЕП 2020 Во второто полувреме против Украина бевме вистинската Македонија и покажавме дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еден играч ќе има дополнителна причина да слави вечерва покрај тоа што ќе ја прослави победата на неговиот тим во 3. коло од групата А на Европскиот шампионат. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски постигна гол за својата репрезентација синоќа во ремито со Шпанија (1-1) во Севилја во мечот од 2. коло од групната фаза во ...
| | веќе видена | слични

Полскиот напаѓач Роберт Левандовски постигна гол на вчерашниот натпревар против Шпанија. Левандовски на европските првенства постигнал три гола и е првиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев одбележа две децении во репрезентацијата со првиот гол на Македонија на Европските првенства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: