Во Скопје 154 сообраќајни прекршоци, 46 за брзо возење

7 копии

Во периодот од 14.06 до 20.06.2021 Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија по однос на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во периодот од 14 до 20 јуни 2021 година Министерството за внатрешни работи спровело акциска контрола на територијата на државата по однос на неисполнување на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на минатата недела сообраќајната полиција изрече казни за 100 учесници во сообраќајот кои сториле прекршок недозволено затемнувајќи ги стаклата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје 154 сообраќајни прекршоци, 46 за брзо возење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: