Македонците најмногу „копаат“ криптовалути во Тетово, Чаир, Ченто и Шутка и ја оптоваруваат електричната мрежа


Македонците најмногу копаат криптовалути со последната генерација на компјутери, одредени само за таа намена, во скопските населби Чаир, Ченто и Шутка, како и ...
| | веќе видена | слични

И поркај тоа што дел од енергетските компании побараа зголемување на цената за услугата која ја вршат, од Владата уверуваат дека струјата нема да поскапи. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев е убеден дека струјата нема да поскапи, а за да се ублажи растот на цената на електричната енергија условена од целосната либерализација ...
| | веќе видена | слични

Ги разбивме сите лаги, дури и од шефот на опозицијата, дека ќе има 18 или 19 отсто поскапување на струјата сега, во јуни и јули. Тоа не е точно. Поскапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 16. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Со цел да се ублажи растот на цената на електричната енергија условена од целосната либерализација на пазарот на електрична ...
| | веќе видена | слични

По најавите за значително поскапување на горивата се поизвесно станува дека ќе има и големо поскапување на струјата. Премиерот Заев денеска вели дека не може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонците најмногу „копаат“ криптовалути во Тетово, Чаир, Ченто и Шутка и ја оптоваруваат електричната мрежа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: