Заев сепак тврди дека струјата нема да поскапи

2 копии
7 копии

Време зa читање: 2 минути ЕВН Хоум на тендерот за набавка на електрична енергија за наредните шест месеци како најповолна ја избра понудата на државната ...
| | веќе видена | слични

Државната компанија која го раководи домашното производство на струја – Електростопанство на Македонија (ЕСМ) е најголемиот загубар меѓу државните компании и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ќе успеат ли енергетските компании со поскапувањето на струјата да ја анулираат загубата што ја генерираа во 2020 година. Двете најголеми државни енергетски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши се надева дека Регулаторна комисија нема да ја зголеми цената на електричната енергија, иако ЕСМ и МЕПСО побараа ...
| | веќе видена | слични

  Посочи дека на седница на Влада вчера е донесена одлука за намалување на ДДВ на струјата од 18 на 5  проценти, што оди во прилог на граѓаните, како и да им ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан” создава многу можности за подобар живот на ...
сите 623 | | | веќе видена

Секогаш бевме и осануваме на сончевата страна на мирољубиво решавање на сите недоразбирања и конфликти. Ние денеска со нашите соседи градиме „Отворен Балкан“. ...
сите 156 | | | веќе видена

Повторно висок број на новодијагностицирани лица со Ковид-19 е регистриран во текот на вчерашниот ден. Најголем дел од новите 72 случаи се бележат во Скопје – ...
сите 316 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев сепак тврди дека струјата нема да поскапи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: