Граѓаните се жалат на повисоки сметки за парно, БЕГ тврди дека грејната сезона траела 10 дена подолго


На дел од потрошувачите БЕГ им испорача повисоки сметки за месец мај. Граѓаните се желат дека во споредба со претходните, новите фактури им се повисоки од 500 ...
| | веќе видена | слични

Масовна операција на прибирање податоци и координација меѓу институциите спроведува Министерството за правда, а крајниот резултат ќе биде преточен во законско ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема да се укине евтината тарифа на струјата, тврди Регулаторна. Вакво барање досега немаат доставено компаниите, но и ако достават – од РКЕ уверуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Регулаторна се уште ги разгледува барањата на енергетските компании, но новата цена најмногу ќе зависи и од цената за произведена струја која ЕСМ ќе ја понуди ...
| | веќе видена | слични

И поркај тоа што дел од енергетските компании побараа зголемување на цената за услугата која ја вршат, од Владата уверуваат дека струјата нема да поскапи. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Премиерот Зоран Заев е убеден дека струјата нема да поскапи, а за да се ублажи растот на цената на електричната енергија условена од целосната либерализација ...
| | веќе видена | слични

Ги разбивме сите лаги, дури и од шефот на опозицијата, дека ќе има 18 или 19 отсто поскапување на струјата сега, во јуни и јули. Тоа не е точно. Поскапување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 574 | | | веќе видена

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Шесте региони во државава Скопскиот (северно од Вардар), Осоговско-Малешевскиот, јужно од Вардар, Пелагонискиот и Охридско-Преспанскиот од денеска се зафатени ...
сите 75 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните се жалат на повисоки сметки за парно, БЕГ тврди дека грејната сезона траела 10 дена подолго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: