Граѓаните нетрпеливи да ги симнат од грб натрупаните камати

Масовна операција на прибирање податоци и координација меѓу институциите спроведува Министерството за правда, а крајниот резултат ќе биде преточен во законско ...
| | веќе видена | слични

Породилното отсуство од сегашните девет месеци ќе се продолжи на една година, а дел ќе може да го искористат и татковците. Ова се предвидува во измените на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Породилно отсуство од 12 месеци, но засега само во најава. Мајките реагираат на социјалните мрежи до каде е законското решение бидејќи реформата беше најавена ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија има голем број на празници, но сепак, голем дел од вработените во приватниот сектор, особено во малите фирми се на своите работни места како и ...
| | веќе видена | слични

Точната евиденција за сработеното, а особено за оние дејности што не се изземени од неработната недела, отвора простор за манипулација, што во превод значи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ние како партија првенствено инсистираме да се констатираат оставките на министерот Филипче и заменик министер за здравство, Илир Хасани. Тие двајца веќе ги ...
сите 805 | | | веќе видена

Имињата на 14-те пациенти заразени со коронавирусот кои минатата седмица ги загубија животите за само неколку минути во тетовската модуларна болница, нема да ...
сите 328 | | | веќе видена

Власта е толку зафатена со плукање по опозицијата што не сака ниту да им излезе во пресрет на семејствата на починатите во страотниот пожар во тетовската ...
сите 795 | | | веќе видена

- Во Македонија се случуваат пречесто пожари, пречесто се случуваат порази кои што сега чинат и човечки животи. Ако не се понесе одговорност, ако нема веднаш ...
сите 226 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 102 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи и министерката за надворешни работи и дијаспора на Косово, Доника Гeрвала – Шварц денеска потпишаа Договор за ...
сите 160 | | | веќе видена

„Сведоштво дека во изгорениот ковид центар во Тетово, наспроти тврдењата за бесплатното здравство на Заев и Филипче се барале пари за нега на пациент. Но она ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните нетрпеливи да ги симнат од грб натрупаните камати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: