Граѓаните се жалат на повисоки сметки за парно, БЕГ тврди дека грејната сезона траела 10 дена подолго


На дел од потрошувачите БЕГ им испорача повисоки сметки за месец мај. Граѓаните се желат дека во споредба со претходните, новите фактури им се повисоки од 500 ...
| | веќе видена | слични

И поркај тоа што дел од енергетските компании побараа зголемување на цената за услугата која ја вршат, од Владата уверуваат дека струјата нема да поскапи. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев е убеден дека струјата нема да поскапи, а за да се ублажи растот на цената на електричната енергија условена од целосната либерализација ...
| | веќе видена | слични

Ги разбивме сите лаги, дури и од шефот на опозицијата, дека ќе има 18 или 19 отсто поскапување на струјата сега, во јуни и јули. Тоа не е точно. Поскапување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопје, 16. јуни 2021 (ИНПРЕС) – Со цел да се ублажи растот на цената на електричната енергија условена од целосната либерализација на пазарот на електрична ...
| | веќе видена | слични

По најавите за значително поскапување на горивата се поизвесно станува дека ќе има и големо поскапување на струјата. Премиерот Заев денеска вели дека не може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните се жалат на повисоки сметки за парно, БЕГ тврди дека грејната сезона траела 10 дена подолго

Од:
До кого (е-маил):
Порака: