СКОКНА БИТКОИНОТ: Во Ел Салвадор со него ќе може да се плаќаат и придонеси

Зголемена е вредноста на биткоинот. Таа денеска скокна за 13 отсто откако Ел Салвадор усвои закон со кој оваа дигитална валута стана законско средство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини како средство за плаќање кога „копањето“ на нив ќе помалку ќе ...
| | веќе видена | слични

Маск на Твитер напиша дека Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини кога ќе се потврди дека околу половина од електричната енергија за нивно извлекување ...
| | веќе видена | слични

Цената на биткоинот се зголеми синоќа за скоро 10 проценти откако извршниот директор на Тесла, Елон Маск објави дека овој производител на електрични возила ...
| | веќе видена | слични

Најстарата и најпозната криптовалута во светот - биткоин, забележа мало зголемување од околу 1 процент во последните 24 часа. Цената на оваа дигитална монета ...
| | веќе видена | слични

Ел Салвадор неодамна стана првата држава во светот во која биткоинот е признаен како платежно средство. Претседателот на земјата, Најиб Букеле, најави план за ...
| | веќе видена | слични

Најиб Букеле, претседателот на Ел Салвадор, ја упатил компанијата „LeGeo“ за плановите за основање на станица за рударење на биткоини. Ел Салвадор ја изненади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче речиси секогаш е облече во костум и бела кошула на прес-конференциите. Особено изминатва година, заради пандемијата и ...
сите 118 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 76 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска пред почетокот на лидерскиот Самит на НАТО се сретна со министерот за одбрана на Норвешка, Франк Баке ...
сите 173 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОКНА БИТКОИНОТ: Во Ел Салвадор со него ќе може да се плаќаат и придонеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: