СКОКНА БИТКОИНОТ: Во Ел Салвадор со него ќе може да се плаќаат и придонеси

Зголемена е вредноста на биткоинот. Таа денеска скокна за 13 отсто откако Ел Салвадор усвои закон со кој оваа дигитална валута стана законско средство за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Маск на Твитер напиша дека Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини кога ќе се потврди дека околу половина од електричната енергија за нивно извлекување ...
| | веќе видена | слични

Американскиот производител на електрични автомобили Тесла повторно ќе почне да прифаќа биткоини како средство за плаќање кога „копањето“ на нив ќе помалку ќе ...
| | веќе видена | слични

Најстарата и најпозната криптовалута во светот - биткоин, забележа мало зголемување од околу 1 процент во последните 24 часа. Цената на оваа дигитална монета ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.593 тестирања, а регистрирани се 47 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 19, Тетово – 11, Куманово – 6, Битола – 3, Прилеп, ...
сите 314 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СКОКНА БИТКОИНОТ: Во Ел Салвадор со него ќе може да се плаќаат и придонеси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: