Биткоинот падна, ФЕД му ја урна вредноста

Време зa читање: 3 минути Банката за меѓународни порамнувања ја даде целосната поддршка на развојот на дигиталните валути на централната банка Израелската ...
| | веќе видена | слични

Дали случувањата на пазарот на криптовалути, кои деновиве бележат сериозни минуси, се само врвот на ледениот брег? Дали е ова вовед во колапс на пазар за кој ...
| | веќе видена | слични

Цената на криптовалутата Биткоин падна под 30 илјади долари денеска, прв пат после јануари. Најпопуларната криптовалута се наоѓа во пад поради акција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Политичар кој се плаши од својот народ треба веднаш да се спакува и да ја напушти политиката. Лидерство се покажува и во добри и во лоши моменти. ...
сите 19 | | | веќе видена

Во Италија досега со двете дози на вакцина се вакцинирани 60 проценти од граѓаните над 12 годишна возраст, а планот на власта е да постигне 80 проценти ...
сите 392 | | | веќе видена

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, на изборната конференција на СДСМ Охрид, по која општинската организација доби нов претседател и ново ...
сите 155 | | | веќе видена

„Балканот повеќе не е темпирана бомба, туку симбол на пријателство, а регионалната иницијатива „Отворен Балкан" создава многу можности за подобар живот на ...
сите 291 | | | веќе видена

Во големиот шумски пожар што избувна на Пелопонез кај Патра, пет лица се повредени, а десетина куќи се изгорени, соопшти грчката цивилна заштита. Повредените ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоинот падна, ФЕД му ја урна вредноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: