Биткоин се проби над 40.000 долари

Цената на криптовалутата Биткоин падна под 30 илјади долари денеска, прв пат после јануари. Најпопуларната криптовалута се наоѓа во пад поради акција на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути По забраните што доаѓаа од кинеските власти за рударите на Биткоини како и забраната на банките за трансакции со криптовалути, ...
| | веќе видена | слични

Се поголемо внимание во светот особено кај регулаторите и полицијата почна да привлекува криптовалутата „монеро“. Оваа криптовалута е различна од останатите ...
| | веќе видена | слични

Руската централна банка предупреди дека инвестирањето во нестабилни дигитални валути може да доведе до „огромни“ загуби. Руската централна банка ги предупреди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на криптовалутите денес повторно е намалена откако стапи на сила кинеската забрана за рударство која е проширена и за провинцијата Сечуан. Биткоинот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Кинеската централна банка испрати известување до финансиските институции на земјата упатувајќи ги да престанат да се занимаваат со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 130 | | | веќе видена

FOTO: POŠTA SRBIJE / VUK BRANKOVIĆ Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д ...
сите 528 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 402 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 121 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биткоин се проби над 40.000 долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: