Поведена постапка заради две тешки кражби

Јавното обвинителство ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Џафери и двајцата пратеници Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за издавање казнен налог против вкупно 28 лица за кривично дело – Непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични

28 македонски студенти кои биле собрани во стан за да слават положен испит по анатомија, се соочуваат со парична казна од по 2.000 евра, бидејќи со прославата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група од 28 луѓе славеле за положен испит во стан во Скопје. Сите се казнети по 2.000 евра за непостапување според здравствените прописи за време на епидемија. ...
| | веќе видена | слични

По спроведена претходна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје донесе Решение за отфрлање на кривичните пријави поднесени од две политички партии ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството смета дека пратениците отишле да гласаат во парламентот согласно протоколите и заедно со Џафери не прекршиле ниту еден пропис. На одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Скопје ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против претседателот на Собранието, Талат Џафери, и двајцата ...
| | веќе видена | слични

Од Обвинителството информираат дека двајцата пратеници кои заразени со ковид-19 дојдоа во Собранието за да гласаат, нема да одговараат кривично, а исто така ...
| | веќе видена | слични

28 студенти на возраст од 20 и 21 година во мај славеле за положен испит по анатомија и сега може да бидат казнети затоа што постапиле спротивно на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американско-руските односи мора да бидат стабилни и предвидливи, изјави американскиот претседател Џо Бајден на прес-конференција по средбата во Женева со ...
сите 352 | | | веќе видена

Условите за одржување на меѓувладина конференција со Република Северна Македонија не се исполнети, соопшти бугарското Министерство за надворешни работи. ...
сите 778 | | | веќе видена

Горан Пандев вчера го постигна првиот гол на Македонија на Европските првенства, а во исто време стана вториот највозрасен стрелец во историјата што некогаш се ...
сите 471 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 82 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 142 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 275 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поведена постапка заради две тешки кражби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: