ЈО ги отфрли пријавите на ВМРО-ДПМНЕ и Февица против Џафери и пратениците кои гласаа со скафандери во Собрание

Јавното обвинителство ги отфрли кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Џафери и двајцата пратеници Бисера Костадиновска ...
| | веќе видена | слични

Нов обвинителен предлог е поднесен против охридскиот бизнисмен и висок претставник на ДУИ, Нефи Усеини. По две години истрага, обвинителот Воислав Димоски го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бојан Јовановски или попознат како Боки 13, кон крајот на минатата година поднесе десетици кривични пријави до обвинителството за актуелни и поранешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Порталот „Нетпрес“ објави дека во обвинителство е составен меѓународен тим на експерти кои ќе ги мониторираат случаевите со кривични кои ги поднесе Бојан ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЈО ги отфрли пријавите на ВМРО-ДПМНЕ и Февица против Џафери и пратениците кои гласаа со скафандери во Собрание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: